W dniu 22.09.1979 r. odbyły się na terenach naszego Klubu Biegi Przełajowe. Wzięły w nich udział reprezentacje szkół podstawowych, średnich i zakłady pracy. Każda szkoła miała prawo do wystawienia 12 osób, W poszczególnych kategoriach wiekowych. Biegi odbywały się na dystansach od 600 do 3000 m.

Celem tej imprezy była popularyzacja biegów przełajowych, wypoczynku na świeżym powietrzu. Impreza spełniła swoją rolę propagandową, ponieważ na starcie stanęło 890 zawodników, w tym 406 kobiet i dziewcząt. Wszyscy uczestnicy ukończyli swoje biegi.

W kategorii szkół podstawowych po raz czwarty Puchar zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 5, która pobiła pozostałe reprezentacje pod względem osiągniętych wyników i ilości startujących, obsadzając wszystkie dystanse i grupy wiekowe maksymalną ilością uczestników. Wśród szkół ponadpodstawowych najlepszą okazał się Zespół Szkół Zawodowych Przemysłu Szklarskiego z Wołomina, a pierwsze miejsce w kategorii zakładów pracy zajęły Zakłady Stolarki Budowlanej.

Należy nadmienić, że impreza była bardzo sprawnie przeprowadzona, a trasa przebiegająca w całości na terenach naszego Klubu była dostosowana pod względem trudności i zabezpieczenia do poszczególnych grup wiekowych.

Tekst i zdjęcia z kroniki MZKS “Huragan” Wołomin
ze zbiorów Muzeum Sportu przy OSiR Huragan w Wołominie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.