MDS

Czyny społeczne w 1979 roku

Rok 1979 możemy zaliczyć jako szczególny pod względem aktywności społecznej członków, pracowników i zawodników Klubu.

Poza uczestnictwem w czynach społecznych na rzecz miasta oraz znacznym udziałem w czynie partyjnym, członkowie klubu wykonali szereg prac społecznych, bezpośrednio na terenie klubu, walnie przyczyniając się do rozbudowy i modernizacji własnych obiektów sportowych.

W ramach prac społecznych na terenie Klubu pracowały wszystkie sekcje sportowe, działacze, zawodnicy i kadra szkoleniowa.

Niezależnie od tego pracownicy Klubu kilkakrotnie W roku podejmowali prace społeczne, co miało szczególne znaczenie przy usuwaniu skutków ostrej zimy 1978/79.

W ramach prac społecznych przepracowano łącznie 1360 godzin, a wartość czynów oceniamy na ponad 60 tys. zł.

Prace te miały przede wszystkim charakter porządkowy, lecz nie zabrakło także i innych, jak np. bezinteresowny, masowy udział działaczy i pracowników Klubu, przy organizacji szeregu dużych imprez sportowo-rekreacyjnych.

W porównaniu do lat ubiegłych z zadowoleniem stwierdzamy, że aktywność społeczna członków Klubu wzrasta i jesteśmy przekonani, że prowadząc nadal prawidłową akcję wychowawczą wśród młodzieży będziemy w stanie wychować nowych działaczy Klubu.

W roku 1979 dwóch zawodników, którzy skończyli karierę zawodniczą, czynnie udziela się w sekcjach sportowych jako działacze, opiekunowie poszczególnych zespołów ćwiczebnych.

Tekst i zdjęcia z kroniki MZKS “Huragan” Wołomin
ze zbiorów Muzeum Sportu przy OSiR Huragan w Wołominie

Więcej tego autora:

+ Nie ma komentarzy

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.