historia terenów powiatu wołomińskiego

w dokumentach i wspomnieniach

chronologicznie kronika wydarzeń PRL sport tematyka Wołomin wycinki

Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji 1-go Maja
0 (0)

W dniu 1.05.1979 r. od godz. 14.30 do godz. 22.00 na terenie obiektów klubu odbył się festyn sportowo-rekreacyjny organizowany przez MZKS “Huragan” i Centrum Kultury Robotniczej. 

W konkurencjach sportowych i rekreacyjnych startowało 401 osób, występy Estrady Warszawskiej oglądało około 1000 osób, równiez około 1000 osób brało udział w zabawie tanecznej. Największą popularnością cieszyła się konkurencja: rzut lotką do tarczy, startowało 198 osób, w zawodach lekkoatletycznych wzięło udział 55 dziewcząt (rozegrano 8 biegów na dystansach 600 i 1000 metrów), normy na odznaki POS zdobyły 34 osoby (wykupiło 12 osób), z otwartych kortów tenisowych skorzystało 26 osób, w kometkę grały 62 osoby, w Turnieju Tenisa Stołowego startowały 22 osoby.

Dużą atrakcją turnieju był mecz piłki nożnej dziewcząt, który oglądało około 800 osób.

Wszystkie osoby startujące w konkursach rekreacyjnych otrzymały znaczki pamiątkowe. Za trzy pierwsze miejsca w biegach lekkoatletycznych dziewczęta otrzymywały nagrody rzeczowe. Reprezentacje szkół rozgrywające mecz piłki nożnej otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Tekst i zdjęcia z kroniki MZKS “Huragan” Wołomin
ze zbiorów Muzeum Sportu przy OSiR Huragan w Wołominie

 1,604 odsłon,  2 odsłon dzisiaj

Oceń ten tekst
[Total: 0 Average: 0]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.