Otwarcie Domu Ludowego w Tłuszczu

Dnia 1 maja odbyło się poświęcenie i otwarcie Domu Ludowego w Tłuszczu. Stary, zrujnowany dom, wzniesiony przez Moskali w celach rusyfikacyjnych, został staraniem Komitetu Odbudowy odrestaurowany i oddany do użytku miejscowego społeczeństwa. Komi­tet Odbudowy stanowili: prezes Węgielski, wice-prezes Falka i członkowie: Solecki, Chmielewski i Gomuliszewski. Dzięki tym energicznym i zapobiegliwym obywa­telom Tłuszcz uzyskał doniosłą placówkę życia społecz­nego i towarzyskiego. W ścianach tego domu obywatele miejscowi będą radzić o dobru Rzeczypospolitej, o udo­skonaleniu naszego życia społecznego, a młodzież znajdzie dla siebie godziwą i szlachetną rozrywkę.

Wśród wielu przemówień, wygłoszonych przy otwarciu Domu Ludowego, należy wyróżnić przemówie­nie sędziwego działacza oświatowego Józefa Sadow­skiego. Szczerze, z głębokiem wzruszeniem mówił on o tem, jak to po ponurych dniach niewoli zaświeciło nad Polską słońce wolności, w promieniach którego Polacy mogą bez żadnych przeszkód iść naprzód i wzwyż, dą­żąc do chwały i wielkości swego narodu.

Nowej placówce społecznej składamy serdeczne życzenia pomyślnego rozwoju, niechaj w ścianach tego domu zagości wzniosły duch zgodnej pracy i gorliwej dbałości o dobro kraju.

Na otwarciu Domu Ludowego byli obecnymi po­słowie: Kielak i Anusz.

Swój
Wola Ludu – tygodnik polityczny, społeczny i gospodarczy
R. 1, 1921, № 7

Loading

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.