Uroczystość jubileuszowa w Wołominie

Postęp, jaki robi sekcja teatralna przy Domu Ludowym w Wołominie, najwyraźniej święcił swój tryumf w dniu 31.7. b. r. Opóźnieni nie mogli już znaleźć miejsca na widowni i odchodzili. Sekcja, zlana w harmonijny zespół odegrała w dniu 8-go swego występu znaną sztukę „Carscy bohaterowie”. Na wyróżnienie zasługują: Pani Suchocka — jako Julja, p. Stawowska Jadwiga — jako Marynia, p. Cichecki — jako Władek, pan Kańczucki — jako Sulimirski, p. Madanowski — Nikiforów, p. Krysiński — Wałek i p. Piwowarski — gen. Czachowski.

Po ukończeniu przedstawienia odbyła się skromna uroczystość jubileuszowa 25-lecia kapłaństwa miejscowego proboszcza i prezesa Domu Ludowego ks. Jana Golędzinowskiego, zainicjowana przez ruchliwy zarząd Domu Ludowego. Przy otwartej kurtynie stanął wiceprezes D. L. p. J. Adrycki, który odczytał i doręczył piękny adres i upominek od członków i sympatyków D.L., podnosząc w serdecznych słowach zasługi Jubilata, pracującego na terenie Wołomina prawie we wszystkich instytucjach społecznych. Dalej, w miłym nastroju, nastąpiły przemówienia miejscowej kierowniczki szkoły powszechnej p. Peretjatkowicz, w. prezesa komitetu kościelnego p. Wojciechowskiego i kierownika sekcji teatralnej Madanowskiego, który wspomniał w swym przemówieniu o znanej działalności Jubilata w kraju i na obczyźnie wnosząc jednocześnie życzenia 25-letniego jubileuszu kapłaństwa.

Po przemówieniu i podziękowaniu przez Jubilata zebranym za pamięć rozpoczęła się część koncertowa, śpiewy, deklamacje, tańce plastyczne wykonane przez p. p.: Nowicką, Adrycką i Kozłowską. Całość widowiska była utrzymana w bardzo miłym i dostosowanym do uroczystości jubileuszowej stylu, do czego przyczynił się utalentowany kierownik sekcji teatralnej p. Madanowski.

Echo Warszawskie
bezpartyjny dziennik ilustrowany
R. 3, nr 197A (7 sierpnia 1926)

 

Loading

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.