Uroczystość jubileuszowa w Wołominie

Postęp, jaki robi sekcja teatralna przy Domu Ludowym w Wołominie, najwyraźniej święcił swój tryumf w dniu 31.7. b. r. Opóźnieni nie mogli już znaleźć miejsca na widowni i odchodzili. Sekcja, zlana w harmonijny zespół odegrała w dniu 8-go swego występu znaną sztukę „Carscy bohaterowie”. Na wyróżnienie zasługują: Pani Suchocka — jako Julja, p. Stawowska Jadwiga — jako Marynia, p. Cichecki — jako Władek, pan Kańczucki — jako Sulimirski, p. Madanowski — Nikiforów, p. Krysiński — Wałek i p. Piwowarski — gen. Czachowski.

Po ukończeniu przedstawienia odbyła się skromna uroczystość jubileuszowa 25-lecia kapłaństwa miejscowego proboszcza i prezesa Domu Ludowego ks. Jana Golędzinowskiego, zainicjowana przez ruchliwy zarząd Domu Ludowego. Przy otwartej kurtynie stanął wiceprezes D. L. p. J. Adrycki, który odczytał i doręczył piękny adres i upominek od członków i sympatyków D.L., podnosząc w serdecznych słowach zasługi Jubilata, pracującego na terenie Wołomina prawie we wszystkich instytucjach społecznych. Dalej, w miłym nastroju, nastąpiły przemówienia miejscowej kierowniczki szkoły powszechnej p. Peretjatkowicz, w. prezesa komitetu kościelnego p. Wojciechowskiego i kierownika sekcji teatralnej Madanowskiego, który wspomniał w swym przemówieniu o znanej działalności Jubilata w kraju i na obczyźnie wnosząc jednocześnie życzenia 25-letniego jubileuszu kapłaństwa.

Po przemówieniu i podziękowaniu przez Jubilata zebranym za pamięć rozpoczęła się część koncertowa, śpiewy, deklamacje, tańce plastyczne wykonane przez p. p.: Nowicką, Adrycką i Kozłowską. Całość widowiska była utrzymana w bardzo miłym i dostosowanym do uroczystości jubileuszowej stylu, do czego przyczynił się utalentowany kierownik sekcji teatralnej p. Madanowski.

Echo Warszawskie
bezpartyjny dziennik ilustrowany
R. 3, nr 197A (7 sierpnia 1926)

 

Więcej tego autora:

+ There are no comments

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.