Zjazd lV-go podwarszawskiego rejonu Obozu Wielkiej Polski w Jadowie

Dnia 5 czerwca odbył się w Jadowie zjazd lV-go podwarszawskiego rejonu Obozu Wielkiej Polski. Na zjazd przybyło zgórą 120 delegatów. Miasto udekorowane chorągwiami narodowemi, na domie straży ogniowej olbrzymi transparent: „Niech żyje Wielka Narodowa i Katolicka Polska”.

Zjazd poprzedziła msza św. z kazaniem ks. Tworkowskiego z Radzymina. Po mszy św. uczestnicy zjazdu przemaszerowali w karnych czwórkach przez ulice miasta do miejscowej Strażnicy, gdzie nastąpiło otwarcie zjazdu oraz wygłoszono referaty. Przemawiał ks. Tworkowski, dr Wiśniewski i dwaj delegaci Komitetu Dzielnicy kol. kol. Domański i Mianowski. Przemówienia przyjmowano długotrwałemi oklaskami.

Po południu odbyła się jeszcze odprawa kierowników placówek, na której omówiono sprawy organizacyjne i wytyczono plan przyszłej pracy. Dla pełniejszego uwydatnienia ducha, jaki panował na zjeździe, podajemy treść nadesłanego listu z życzeniami jednego z okolicznych księży.

„Z niekłamaną radością posyłam na Zjazd Obozu Wielkiej Polski do Jadowa dwóch swoich młodych parafjan. Niech przynajmniej oni zakosztują innej, zdrowej tej naszej strawy duchowej… Ogromnie jestem tu maltretowany przez „małe i nikczemne dusze”, radbym i w swojej parafji mieć placówkę O. W. P., możeby kiedy raczyli Szanowni Panowie i tę za Liwcem Ziemię odwiedzić?

Prosząc o druki, gazety i legitymację członkowską oraz o „Mieczyk Chrobrego” dla siebie — gotówkę prześlę — z głębi serca ślę. Szczęść Boże w pięknej pracy dzisiejszej!”

Szczerbiec
R. 7, 1932, nr 14

Więcej tego autora:

+ There are no comments

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.