historia terenów powiatu wołomińskiego

w dokumentach i wspomnieniach

dwudziestolecie międzywojenne kronika wydarzeń Urle wycinki

Kupiec w Urlach – złodziej w Warszawie
0 (0)

Zawodowy kieszonkowiec, Berek Kamiński, zmienił pozornie tryb życia. Założył w Urlach sklep z owocami, w którym kierownictwo objęła jego żona, Chana, złodziejka sklepowa. Sklep prosperował świetnie, ale właściciel sklepu mimo to mało o niego dbał, wyjeżdżając stale do Warszawy. Znajomym w Urlach Kamińska rozpowiadała, że mąż trudni się handlem w Warszawie. Tymczasem Kamiński grasował w tramwajach, kradnąc wyłącznie torebki. Tak samo rabował torebki kobietom na ulicach.

Ostatnio skradł torebkę z gotówką 60 złotych Ruchli Lejbman. W tych dniach Lejbmanowa przechodząc ulicą Bielańską spotkała złodzieja i wszczęła alarm. Złodziej rzucił się do ucieczki, jednak ujęto go. Oburzał się bardzo z powodu posądzania go o kradzież, twierdząc, że jest solidnym kupcem z Urli. Policja zbadała przeszłość Kamińskiego i dokonała w jego mieszkaniu w Urlach rewizji. Znaleziono kilkadziesiąt damskich torebek, między któremi była i torebka Lejbmanowej.

Stwierdzono, że Kamiński nie działał sam; pomagał mu w kradzieżach jego szwagier Chil Halbersztadt oraz żona Chana. Wszystkich troje aresztowano.

Kurjer Polski
R. 42, 1939, nr 201

 634 odsłon,  1 odsłon dzisiaj

Oceń ten tekst
[Total: 0 Average: 0]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.