historia terenów powiatu wołomińskiego

w dokumentach i wspomnieniach

kronika wydarzeń PRL sport Wołomin wycinki

Projekt stadionu KS “Kolejarz” w Wołominie
0 (0)

Pełna nazwa brzmi: Regionalny Pokaz Architektury województw centralnych. A więc Warszawy i województwa warszawskiego oraz białostockiego, lubelskiego i łódzkiego. Otwarty w salach Pałacu Kultury i Nauki, zgromadził ok. 250 prac ze wszystkich dziedzin architektury i urbanistyki. Możemy więc oglądać na Pokazie najnowsze projekty — niekiedy już realizacje — z zakresu rozplanowania osiedli mieszkaniowych i budownictwa mieszkaniowego, budownictwa dla celów szkolnictwa, zdrowia, przemysłu, sportu; są tu projekty dla budownictwa wiejskiego; są plany kościołów; są wreszcie prace, dotyczące budowli i zespołów zabytkowych.

Dużym urozmaiceniem Pokazu jest to, że obok makiet i planów mamy na nim perspektywy, rzuty aksonometryczne, a nawet i zdjęcia fotograficzne. Ułatwia to walnie obejrzenie eksponowanych prac przez każdego laika i zrozumienie najważniejszych problemów, jakie przynoszą.

A problemów tych jest wiele. Zostaną zresztą wszechstronnie przedyskutowane w gronie specjalistów, gdyż Pokaz ma charakter roboczy. Pierwsze dni jego trwania — to właśnie okres zebrań poszczególnych komisji; później nastąpi zebranie plenarne. W dniach od 1 do 15 grudnia cały zestaw prac będzie udostępniony szerszej publiczności.

Ośrodek sportowy w Wołominie. Proj. M. Piprek.

Stolica : warszawski tygodnik ilustrowany
R. 12, 1957
nr 48 (1 XII)

 765 odsłon,  1 odsłon dzisiaj

Oceń ten tekst
[Total: 0 Average: 0]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.