przeprowadzka liceum

Przeprowadzka Liceum Ogólnokształcącego

Dnia 1 lipca 1957 r. nastąpił podział szkoły 11-letniej na Liceum Ogólnokształcące i Szkołę Podstawową. Nasze Liceum zostało przeniesione do nowego budynku po drugiej stronie miasta. Przy przeprowadzce w dniach 24, 27 i 28 czerwca pomagała chętnie młodzież naszej Szkoły zorganizowana w ekipy pomocnicze przez p. dyr. Jankowicza.

Pierwszego dnia przeprowadzaliśmy do nowego gmachu bibliotekę, gabinet fizyczny, gabinet biologiczny, gabinet Przysposobienia Wojskowego. W dniu tym stawiliśmy się prawie w 100% (oczywiście ekipy), pomagaliśmy bardzo chętnie. Najwięcej dziewcząt i chłopców pracowało w bibliotece. Chłopcy nosili skrzynie z książkami dwa razy prędzej od robotników. Po przeniesieniu biblioteki i gabinetów przyjechaliśmy na obiad, który po takiej “wycieczce” naprawdę smakował i został spałaszowany do dna.

Następnego dnia zgłosiło się już dużo mniej młodzieży i praca szła opieszale. Bibliotekę jednak uporządkowaliśmy prawie całkiem oraz przewieźliśmy już do końca gabinety. W gabinecie fizycznym przy porządkowaniu i układaniu przyrządów do szaf nie obeszło się bez strat, t. zn. stłuczeń niektórych szkieł. Nic się natomiast nie uszkodziło w gabinecie Przysposobienia Wojskowego.

Trzeciego dnia było już bardzo mało pomocników. Przewidział to jednak p. dyr. Jankowicz i zorganizował nową ekipę z młodszych chłopców. Chłopcy z klas licealnych trzeciego dnia w ogóle nie przyszli. Lecz mimo to praca szła ładnie i sprawnie. Po umeblowaniu klas wróciliśmy na obiad do starego budynku, by go już na zawsze pożegnać!

Kronika Liceum Ogólnokształcącego w Wołominie

Więcej tego autora:

1 Comment

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.