slowo e

Wpływ ulg biletowych

Jak wielki wpływ wywarły świeżo ogłoszone ulgowo bilety kolejowe drogi petersburskiej, świadczy fakt iż w ubiegłą niedzielę wszystkie pociągi tejże kolei ranne i południowe przepełnione były pasażerami. Do Wołomina, pierwszej stacji kolei petersburskiej zjechało około 2000 osób. Najniespodziewaniej zaskoczoną została kolejka podjazdowa Wołomin-Zenonów wielkim napływem pasażerów, tak, iż zarząd tejże kolejki zmuszony był uruchomić cały tabor osobowy.

Wpłynęła wielce na to okoliczność, iż okolica owa zaczyna konkurować o lepsze z znanemi i głośnemi letniskami. Świeżo zorganizowane Towarzystwo budowlane, w tych stronach zajęło się nadzwyczaj gorliwie sprzedażą domów podmiejskich na ulgowe raty, napływ więc Warszawiaków zmęczonych ciągiem „szrubowaniem” cen lokali w Warszawie, skierował się w te okolice mając możność nabywania domów na własność. W samym Zenonowie wybudowano kilka okazałych domów modrzewiowych, w których dawni mieszkańcy syreniego grodu osiedlili się już na stałe.

Najsmutniejszym jednakże był powrót wieczorem koleją, zarząd bowiem drogi petersburskiej, pomimo wielkiego napływu pasażerów nie zwiększył liczby wagonów, publiczność więc zdobywała siłą nieledwie miejsca w wagonach.

Słowo: pismo polityczne
R. 28, 1909, no 90

Więcej tego autora:

+ Nie ma komentarzy

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.