Zamiast w roku 1953

Już na wiosnę rozpocznie produkcję cegielnia-gigant w Zielonce

Na budowie największej i najnowocześniejszej w kraju cegielni giganta w Zielonce rozpoczęła się wytężona praca o przyśpieszenie terminu uruchomienia tego obiektu. Na naradzie wytwórczej załogi–budowniczych i –personelu technicznego. która odbyła się w dniu 18 bm. na terenie budowy tej wielkiej inwestycji planu 6-letniego omówiono postępy dotychczasowych robót oraz zadania na rok bież. na poszczególnych odcinkach budowy.

W chwili obecnej na terenie tego olbrzymiego zakładu ceramicznego trwają w pełnym toku prace przy budowie pieców, suszarń itp. Ekipy monterów przystąpiły do montażu najnowocześniejszych maszyn produkcyjnych, dostarczonych z NRD, oraz do montażu kotłów. Dotychczasowe osiągnięcia pozwoliły ambitnej załodze podjąć zobowiązanie przyśpieszenia terminu uruchomienia tego wielkiego obiektu. Cała załoga postanowiła wzmóc jeszcze bardziej tempo pracy i uruchomić przedterminowo pierwszy piec i jedną z suszarń tego wielkiego zakładu ceramicznego.

Już za klika miesięcy z cegielni Zielonka. której uruchomienie przewidziane było dopiero w 1953 r. dzięki ofiarne pracy robotników, techników i inżynierów, da pierwsze cegły na budowę nowych fabryk. nowych domów mieszkalnych, nowych szkół, przedszkoli i żłobków. Ta największa w kraju cegielnia i trzecia pod względem wielkości w Europie, która produkować będzie do 50 milionów sztuk cegieł rocznie, stanie się jednym z głównych źródeł zaopatrzenia rozwijającego się warszawskiego zagłębia budowlanego, źródłem zaopatrzenia dla budujących się nowych osiedli mieszkaniowych stolicy.

Gazeta Białostocka
nr 21, 1952

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.