dziennik urzedowy e

Złodzieje z imion i nazwisk niewiadomi

Sad Policyi Prostéy Powiatu Stanisławowskiego wzywa wszelkie Władze tak Cywilne iako i Woyskowe, aby na złodziei z imion i nazwisk niewiadomych, o kradzież obwinionych, w wsi Klembowie przy chwytaniu ich zbiegłych, baczne miały oko, a za dostrzeżeniem onych schwytały, i pod ścisłą strażą Sądowi naszemu dostawiły.

Rysopis Zbiegłych iest następuiący:

1. Z nazwiska niewiadomy, wzrostu miernego, twarzy okrągłey, cery rumianey, włosów czarnych z takimże zarostem, na iednym policzku miał bliznę. Ubrany był w kapotę iasno-granatową, opasany pasem szerokim skurzanym starym z sprzączkami, miał chustkę dużą na tle białym z szlakami kolorowemi, która na wierzchu odzienia mu była zawieszoną na szyi wzorem Szalów, na nogach buty ordynaryine dobre, na głowie czapka z siwym baranem i wierzchem granatowym sukiennym.

2. Z nazwiska również niewiadomy, wzrostu więcey iak miernego, twarzy ściągłéy, cery bladey, włosów blond. Miał na sobie kapotę popielatą starą, krayką przepasany, na szyi chustkę iedwabną kolorową, buty złe, czapka okrągła z rydelkiem.

Niemniey uwiadomia ninieyszym Szanowną Publiczność i każdego w szczególności, iż tymże złodzieiom odebrane zostały rzeczy skradzione, iako to: 1. Koń maści gniadey, wzrostu miernego lat pięć na szósty maiący, ogon i grzywa małe, czarne, na przednie nogi kuty. 2. Zaprzęga złożona z chomonta starego złego, z duy z drzewa brzostowego, z uzdeczki i leyca parcianych. 3. Wóz z ołoblami szybowany w litrach z dwoma półkoszkami, luśniami od dołu kutemi, u góry wyginanemi, tudzież z pałąkami, oddosy przy hołoblach z postronków od szynklów żelazne. 4. Pszenicy nie chędożoney w dwóch workach wymierzoney korcy dwa garcy ośm. 5. Ieden kaftanik cycowy kobiecy w kwiatki z podszewką płócienną zły. 6. Ieden Fartuszek biały kartonowy. 7. Iedna sukienka cycowa kolorowa, 8. Iedna przyiaciołka kitaykowa popielata z podszewką różnych kolorów stara i podarta 9. Dwa kaftaniki kartonowe ieden niebieski a drugi granatowy. 10. Spódnica kamlotowa wypłowiała stara i popruta. 11. Kontusik kamlotowy niebieski z futrem białym królików z wstążkami czerwonemi do zawiązywania pod szyią i z takimiż u rękawów. 12. Iedna pończocha stara. 13. Naspa z grubego płótna z pierzami. 14. Siedm kiełbas.  15. Dwie nogi wieprzowe. 16. Dwa schaby, 17. Iedna łopatka. 18. Iedna kiszka. 19. Piędziesiąt siedm funtów słoniny w iednym całym połciu a w drugim niecałym. 20. Iedna szla parciana z postronkami. 21.  Koszyk mały okrągły. 22. Dwie rękawiczki z irchy. 25. Pistolet stary. 24. Sześć sztuk worków większych i mnieyszych. 25. Tołubek kobiecy sukna grubego ciemno-stalowego, podszyty był białą kuczbaią, poły płutnem zielonym, z dwoma kutasami na stanie. 26. Klucz drewniany z dwotma ięzyczkami. 27. Bicz. 28. Łyżka drewniana.

Wzywa zatym właściciela wyżey opisanych rzeczy, iżby po takowych odebranie w prost do Sądu naszego w Okóniewie zgłosił się w przeciągu 4ch niedziel, gdyż inaczéy na korzyść Skarbu przedane zostaną.

Okoniew dnia 25. Mca Lutego 1822. roku

Dziennik Urzędowy Woiewodztwa Mazowieckiego
1822, nr 315

Loading

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.