dziennik urzedowy e

Złodzieje z imion i nazwisk niewiadomi

Sad Policyi Prostéy Powiatu Stanisławowskiego wzywa wszelkie Władze tak Cywilne iako i Woyskowe, aby na złodziei z imion i nazwisk niewiadomych, o kradzież obwinionych, w wsi Klembowie przy chwytaniu ich zbiegłych, baczne miały oko, a za dostrzeżeniem onych schwytały, i pod ścisłą strażą Sądowi naszemu dostawiły.

Rysopis Zbiegłych iest następuiący:

1. Z nazwiska niewiadomy, wzrostu miernego, twarzy okrągłey, cery rumianey, włosów czarnych z takimże zarostem, na iednym policzku miał bliznę. Ubrany był w kapotę iasno-granatową, opasany pasem szerokim skurzanym starym z sprzączkami, miał chustkę dużą na tle białym z szlakami kolorowemi, która na wierzchu odzienia mu była zawieszoną na szyi wzorem Szalów, na nogach buty ordynaryine dobre, na głowie czapka z siwym baranem i wierzchem granatowym sukiennym.

2. Z nazwiska również niewiadomy, wzrostu więcey iak miernego, twarzy ściągłéy, cery bladey, włosów blond. Miał na sobie kapotę popielatą starą, krayką przepasany, na szyi chustkę iedwabną kolorową, buty złe, czapka okrągła z rydelkiem.

Niemniey uwiadomia ninieyszym Szanowną Publiczność i każdego w szczególności, iż tymże złodzieiom odebrane zostały rzeczy skradzione, iako to: 1. Koń maści gniadey, wzrostu miernego lat pięć na szósty maiący, ogon i grzywa małe, czarne, na przednie nogi kuty. 2. Zaprzęga złożona z chomonta starego złego, z duy z drzewa brzostowego, z uzdeczki i leyca parcianych. 3. Wóz z ołoblami szybowany w litrach z dwoma półkoszkami, luśniami od dołu kutemi, u góry wyginanemi, tudzież z pałąkami, oddosy przy hołoblach z postronków od szynklów żelazne. 4. Pszenicy nie chędożoney w dwóch workach wymierzoney korcy dwa garcy ośm. 5. Ieden kaftanik cycowy kobiecy w kwiatki z podszewką płócienną zły. 6. Ieden Fartuszek biały kartonowy. 7. Iedna sukienka cycowa kolorowa, 8. Iedna przyiaciołka kitaykowa popielata z podszewką różnych kolorów stara i podarta 9. Dwa kaftaniki kartonowe ieden niebieski a drugi granatowy. 10. Spódnica kamlotowa wypłowiała stara i popruta. 11. Kontusik kamlotowy niebieski z futrem białym królików z wstążkami czerwonemi do zawiązywania pod szyią i z takimiż u rękawów. 12. Iedna pończocha stara. 13. Naspa z grubego płótna z pierzami. 14. Siedm kiełbas.  15. Dwie nogi wieprzowe. 16. Dwa schaby, 17. Iedna łopatka. 18. Iedna kiszka. 19. Piędziesiąt siedm funtów słoniny w iednym całym połciu a w drugim niecałym. 20. Iedna szla parciana z postronkami. 21.  Koszyk mały okrągły. 22. Dwie rękawiczki z irchy. 25. Pistolet stary. 24. Sześć sztuk worków większych i mnieyszych. 25. Tołubek kobiecy sukna grubego ciemno-stalowego, podszyty był białą kuczbaią, poły płutnem zielonym, z dwoma kutasami na stanie. 26. Klucz drewniany z dwotma ięzyczkami. 27. Bicz. 28. Łyżka drewniana.

Wzywa zatym właściciela wyżey opisanych rzeczy, iżby po takowych odebranie w prost do Sądu naszego w Okóniewie zgłosił się w przeciągu 4ch niedziel, gdyż inaczéy na korzyść Skarbu przedane zostaną.

Okoniew dnia 25. Mca Lutego 1822. roku

Dziennik Urzędowy Woiewodztwa Mazowieckiego
1822, nr 315

Więcej tego autora:

+ Nie ma komentarzy

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.