historia terenów powiatu wołomińskiego

w dokumentach i wspomnieniach

kronika wydarzeń PRL siatkówka Wołomin wycinki

Huragan pragnie wywalczyć 6-8 pozycję w lidze!
0 (0)

Za tydzień wznowi rozgrywki I ligi siatkówki mężczyzn. Runda rewanżowa ma niezwykle duży ciężar gatunkowy dla siatkarzy wołomińskiego Huraganu. O przygotowaniach zespołu, nastrojach w drużynie rozmawiamy z kierownikiem sekcji — Jerzym Cudnym i trenerem — mgr Wiesławem Piotrowskim.

Przyznam się szczerze — mówi J. Cudny — że postawa chłopców w I rundzie mistrzostw ekstraklasy mile nas zaskoczyła, dodała nam otuchy do pracy. Przecież Huragan to jeszcze drużyna bez I-ligowej rutyny, a wszyscy nasi przeciwnicy to zespoły z dużym doświadczeniem.

— Czy drużyna nie jest przemęczona rozgrywkami?

— Sezon ubiegłoroczny — mówi trener zespołu mgr Wiesław Piotrowski — zawodnicy, jak się to popularnie mówi, “czują w kościach”. Łącznie w roku 1754 rozegraliśmy ponad 80 spotkań. Wszyscy jednak bez wyjątku są w dobrej kondycji, dzięki regularnemu uczestniczeniu w zajęciach treningowych. Warto dodać, iż frekwencja na treningach i zgrupowaniach klubowych jest zawsze stuprocentowa. Gorzej tylko, że zostaliśmy osłabieni chorobą Wiszniewskiego, który prawdopodobnie nie będzie mógł wziąć udziału w meczach II rundy. Niemniej nastroje wśród zawodników są dobre.

Zespół po występach w I rundzie mistrzostw wyraźnie się skonsolidował. Chłopcy (nawet ci z dużym stażem zawodniczym) zrozumieli, że tylko dzięki pracy nad sobą można osiągać wyniki na boisku, zdobyć niejedną porcję oklasków.

— Mimo wszystko — włącza się J. Cudny — uważamy, że II runda będzie dla nas znacznie trudniejsza niż pierwsza, a to dlatego, że na jesieni ub. roku byliśmy, praktycznie biorąc, dla szeregu drużyn zespołem nieznanym, obecnie zaś nasz atut “zaskoczenia” nie wchodzi w rachubę.

— Realna ocena waszych możliwości?

— W ostatecznym rozrachunku mistrzostw ekstraklasy powinniśmy uplasować się na 6—8 pozycji.

— Jak spędza drużyna ostatnie dni przed II rundą?

— Od tygodnia — informuje nas mgr W. Piotrowski — zespół trenuje codziennie po 2—3 godziny. Ostatnio rozegraliśmy dwa mecze sparringowe z I-ligową Spartą Warszawa i Hutnikiem. Pojedynki te wygraliśmy po 3:0.

— Które zespoły zajmą według pana trzy pierwsze miejsca w ligowej tabeli?

— Moim zdaniem do tytułu mistrzowskiego pretendują tylko dwa zespoły: Legia i AZS AWF. O trzecie miejsce z równymi szansami ubiegać się będą trzy drużyny: Warszawianka, Gwardia Wrocław i Pogoń Szczecin.

— Jak wygląda “rozkład jazdy” pana podopiecznych w II rundzie?

— W dniach 23—24 stycznia jesteśmy gospodarzami turnieju i podejmujemy w Wołominie Gwardię Wrocław i Odrę. W tydzień później (30—31.I) wyjeżdżamy na dwa spotkania do Górnika Katowice i Wawelu Kraków. W dniach 13—14 lutego gramy w Warszawie z Legią i Warszawianką. Pozostałe mecze zgodnie z terminarzem PZPS rozegramy w Wołominie. W dniach 26—27.II podejmujemy Spartę i AZS AWF, a 13—14.III Pogoń Szczecin i Wybrzeże Gdańsk. Ponadto w dniu 17 lutego rozegramy spotkanie z AZS Lublin, Jak z powyższego wynika terminarz na II rundę jest dla nas sprzyjający.

Rozmawiał: Z. ZASŁ.
Trybuna Sportowca

 339 odsłon,  1 odsłon dzisiaj

Oceń ten tekst
[Total: 0 Average: 0]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.