Prysnął sen o II lidze

Siatkarze Huraganu pokonani

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem i zarazem niepokojem turniej męskich zespołów siatkówki, którego stawką był awans do finału eliminacji o awans do II ligi rozwiał wszelkie nadzieje na sukces zespołu mazowieckiego — Huraganu Wołomin. Siatkarze mazowieccy — którzy ongi uczestniczyli w mistrzostwach I i II ligi — nie stanęli na wysokości zadania, przegrali pierwszy mecz z AZS Poznań (jak się później okazało z najgroźniejszym przeciwnikiem), w sposób najoględniej mówiąc — żenujący.

Mazowszanie, choć bardzo miernie przygotowani do trudów turnieju pod względem kondycyjnym, wyszli na boisko pewni sukcesu. I to był chyba pierwszy błąd. Na podstawie obserwacji skłonni jesteśmy też twierdzić, że Huragan dnia dzisiejszego nie stanowi zgranego kolektywu, co w sportach zespołowych ma przecież kapitalne znaczenie, Poza tym turniej półfinałowy dobitnie wykazał, że siatkarzom Huraganu brak jest odporności psychicznej. Dopóki bowiem — jak się te potocznie mówi gra “szła”, wszystko było dobrze, gdy natomiast przeciwnik zyskiwał punktową przewagę, na boisku zapanowywał chaos, mnożyły się dyskusje…

Kolejnym brakiem były braki kondycyjne. Siatkarzom starczało sił zaledwie na trzy sety, a niektórym zaledwie na półtora…

Stwierdźmy — po tych cierpkich słowach — że o tym, iż drużyna przespała okres przygotowań do eliminacji mówiło się w Wołominie aż nazbyt głośno dopiero po fakcie. Gdyby Huragan wygrał turniej, temat ten prawdopodobnie nie byłby podjęty… W Wołominie zawrzało, Do turnieju półfinałowego kibice i działacze KS Huragan przywiązywali ogromną wagę, bowiem regulamin rozgrywek przewidywał, że z sześciu finalistów awans do II ligi uzyska aż cztery drużyny.

Szkoda, wielka szkoda, że “nasi” nie potraktowali przygotowań do spotkań eliminacyjnych na serio.

Zwycięski zespół AZS Poznań, nie reprezentuje wysokiej klasy. Stanowi natomiast doskonały kolektyw, a każdy z zawodników potrafi w grę włożyć wiele ambicji, do perfekcji realizować zalecenia swego trenera. Poznaniacy o każdą piłkę, o każdy punkt walczyli z uporem, walczyli nadzwyczaj ofiarnie. Wygrali wołomiński turniej zasłużenie.

Wyniki: HURAGAN Wołomin — AZS Poznań 2:3 (7:15, 15:98, 15:5, 8:15, 7:15),

HURAGAN Wołomin — Stal Grudziądz 3:1 (15:9, 15:15, 15:3, 15:7),

Ostateczna kolejność: 1. AZS Poznań — 2 zwyc., 2. Huragan Wołomin — 1 zwyc., 3, Stal Grudziądz — 0 zwyc. Do finału zakwalifikował się zespół AZS Poznań.

Więcej tego autora:

+ There are no comments

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.