Jubileusz

Z pow. radzymińskiego piszą do nas:

„W dniu 25-ym lipca czcigodny ks. Stanisław Skowroński, proboszcz parafji Jadów, obchodził uroczyście ćwierćwiekowy jubileusz pracy swojej w winnicy Pańskiej. Na uroczystość tę przybyło duchowieństwo z dekanatu radzymińskiego ze swoim przewodnikiem, ks. kanonikiem Kozłowskim, na czele, ziemianie i przyjaciele jubilata nawet z dalszych okolic oraz niezliczony tłum ludu.

Ks. Skowroński, od lat 13-tu proboszcz w Jadowie, położył zasługi niespożyte. Dzięki jego to staraniom ukończona i przyozdobiona została wspaniała świątynia murowana, wzniesiona wedle planu p. Dziekońskiego. Pod okiem ks. Skowrońskiego powstała okazała kaplica na cmentarzu, a plebanję i budynki doprowadzono do porządku. Ks. Skowroński sercem całem ukochał parafję, której przewodniczy, nie szczędzi więc starań i funduszów własnych, byle tylko przyczynić się do powiększenia chwały Bożej.

Jubileusz, jak zwykle, rozpoczął się uroczystą procesją z plebanj do kościoła, w którym czcigodny jubilat celebrował sumę w asystencji ks. prof. Puchalskiego z Dąbrówki i ks. proboszcza Zimińskiego z Sulejowa. W czasie sumy kazanie wygłosił ks. kanonik Marmo, proboszcz z Kobyłki, podnosząc liczne zasługi jubilata.

Solenne Te Deum zakończyło uroczystość kościelną. Następnie liczne grono duchowieństwa, ziemian i przyjaciół jubilat przyjmował na plebanji, gdzie wręczono mu różne upominki i składano szczere życzenia ad multos anno.

Kurjer Warszawski – dodatek poranny
R. 77, 1897, nr 212

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.