historia terenów powiatu wołomińskiego

w dokumentach i wspomnieniach

Uncategorized

OWP z Jadowa i Strachówki
0 (0)

Dnia 3-go maja b. r odbyło się w Jadowie połączone zebranie dwóch placówek Młodych O. W. P.  —  z Jadowa i Strachówki Obecnych na sali 63. Z władz obozowych wzięli udział w zebraniu członek Komitetu Dzielnicy Warszawskiej i kierownik wszystkich terenów podwarszawskich p. Wincenty Mianowski oraz kierownik IV Rejonu Podwarszawskiego p. Edward Aleksander Andrzejewski.

Po sprawdzeniu obecności, odebraniu raportu przez władze i odśpiewaniu Hymnu Młodych p. Mianowski zobrazował obecne położenie polityczne i przedstawił w związku z tem zadania Obozu, zaś p. Andrzejewski w swem przemówieniu, nawiązując do uroczystości narodowej, zestawił ze sobą dwie blisko po sobie następujące rocznice: 3-go i 13-go maja. Następnie odbyła się dekoracja mieczykami Chrobrego 6-ciu kandydatów, w tem kierowniczki nowozałożonej sekcji żeńskiej przy placówce Strachówka.

Zebranie zamknięto w podniosłym nastroju okrzykiem: „Niech żyje Wielka Polska”. Po zebraniu Młodzi czwórkami przemaszerowali przez Jadów do mieszkania zasłużonego działacza społecznego p. dra Wiśniewskiego, członka honorowego Obozu Wielkiej Polski.

Po południu odbyła się odprawa kierownictwa obu placówek.

Szczerbiec
R. 7, 1932, nr 12

 570 odsłon,  1 odsłon dzisiaj

Oceń ten tekst
[Total: 0 Average: 0]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.