Przed rozwiązaniem Rady Miejskiej w Wołominie

Przed rozwiązaniem Rady Miejskiej w Wołominie

Staraniem Członków Komitetu Miejscowego P.P.S. w Wołominie, zwołano w dniu 3 b.m. konferencję w sprawie Rady Miejskiej m. Wołomina, na którą zaproszono przedstawicieli wszystkich organizacji oraz wybitniejszych działaczy społecznych. Kiedy przedstawiciele ugrupowań prawicowych w swych przemówieniach ujmowali gospodarkę jako domenę dla swych działań, nasi tow. dowodzili, że Rada Miejska iść winna po linji interesów wszystkich mieszkańców, a przedewszystkiem szerokich mas pracujących, stanowiących w Wołominie 90 procent ludności.

Na wniosek naszych tow. uchwalono następującą rezolucję:

Zważywszy, że obecna Rada Miejska m. Wołomina nie jest odzwierciedleniem stosunków miejscowej ludności, oraz, że w większości swej jest reakcyjną, a przytem zdekompletowaną, że klasa pracująca nie ma w niej swoich przedstawicieli – przedstawiciele ludu pracującego m. Wołomina domagają się ustąpienia obecnej Rady i przeprowadzenia nowych wyborów.

Jednocześnie pod adresem burmistrza p. inż. Czajkowskiego wyrażono zadowolenie za okazywaną z jego strony względem klasy pracującej życzliwość.

Wołomin, dnia 4 grudnia r. b.

*

Na skutek skarg ludności m. Wołomina, delegat warszawskiego Urzędu Wojewódzkiego dokonał lustracji działalności magistratu i rady miejskiej m. Wołomina. Wobec stwierdzenie słuszności tych skarg, rada miejska w Wołominie będzie w najbliższym czasie rozwiązana, a mianowicie, po uchwaleniu budżetu na rok 1926, poczem zarządzone będą nowe wybory.

Robotnik: organ Polskiej Partyi Socyalistycznej.,
R.31 (1925), nr 343

Więcej tego autora:

+ There are no comments

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.