historia terenów powiatu wołomińskiego

w dokumentach i wspomnieniach

dwudziestolecie międzywojenne kronika wydarzeń samorząd Wołomin wycinki wydarzenia

Województwo mianowało w Wołominie komisarza rządowego
0 (0)

Dość warcholstwa i prywatnych interesików

Liczne podziękowania ludności za trafny wybór

Władze nadzorcze mianowały komisarzem rządowym w Woło­minie p. inż. Mieczysława Czajkow­skiego. Było to rezultatem niedołężnego i niezdecydowanego stanowiska Rady Miejskiej, która mimo wielo­krotnych narad i zebrań, nie mogła wyłonić burmistrza. Najwięcej zwolenników miał p. Czajkowski, dobrze zasłużony miastu obywatel. Cóż, gdy przeciwni­cy p. Czajkowskiego zawsze po­starali się o to, by nie było quorum i by prawomocne wybory nie mo­gły dojść do skutku. Wreszcie województwo miało już dosyć tych ,,dowcipków”. P. Czajkowskiego mianowano komi­sarzem rządowym.

O tern jak mianowanie to było trafne i po myśli większości miesz­kańców Wołomina — świadczą najlepiej liczne depesze i podziękowa­nia obywateli Wołomina nadsyłane do województwa z podziękowa­niem za wyznaczenie p. Czajkow­skiego i tem samem poskromienie elementów warcholskich z pośród niektórych radnych.

Inżynier Czajkowski pełnił obo­wiązki burmistrza w Wołominie od r. 1922 do czerwca 1929. Po jego ustąpieniu mianowany był komi­sarz rządowy, który jednak w pa­mięci miasta zbyt chwalebnie się nie zapisał…

Obywatele Wołomina mają na­dzieję, że od chwili objęcia ponow­nych rządów przez p. Czajkowskiego nastanie nareszcie w Wołominie spokój i miasto rozwijać się będzie tak, jak rozwijało się dotychczas.

Kurjer Czerwony
R. 9, 1930, nr 1919300

 422 odsłon,  1 odsłon dzisiaj

Oceń ten tekst
[Total: 0 Average: 0]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.