Kobiety Polki

W dniu wyborów do Rady Miejskiej, w dniu 21 maja 1939 roku stajemy wszystkie do urny wyborczej, ażeby głosem swym zadecydować o przyszłości Wołomina na okres lat 5-ciu. W okręgu wyborczym Nr. 5 na liście Chrześcijańskiego
Społeczno Gospodarczego Komitetu Wyborczego, oznaczonej Nr. 4, kandydują do Rady Miejskiej przedstawicielki Kobiet:

  1. p. Pietrasiewicz Weronika — wiceprzewodnicząca Oddziału Związku Pracy Obywatelskiej Kobiet w Wołominie, znana ze swej szerokiej działalności społecznej, między innymi na terenie Lokalnego Komitetu Zimowej Pomocy Bezrobotnym, jako Przewodnicząca Sekcji Zbiórkowej.
  2. p. Dzisiewska Wanda — działaczka społeczna, czynna na terenie działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Wołomin—Las, Helenówka—Las i okolic.

Obowiązkiem wyborczym kobiet, zamieszkałych na terenie V-tego Okręgu (teren t. zw. Parcelacji) jest oddać swój głos przede wszystkim na kandydatki-kobiety, które na terenie Rady Miejskiej mają do zrealizowania cały szereg postulatów: Opieka społeczna w jak najszerszym zakresie, opieka nad matką i dzieckiem, pośrednictwo pracy dla służby domowej i wiele innych spraw, obchodzących szeroki ogół kobiecy.

W ważnej chwili dziejowej, kiedy z dnia na dzień spodziewamy się rozkazu mobilizacyjnego, który powoła pod broń naszych mężów, synów i braci — my, kobiety, musimy być przygotowane do zajęcia opróżnionych stanowisk, aby życie gospodarcze kraju toczyło się normalnym trybem.

Kobiety muszą wejść w skład Rady Miejskiej, jako nasze przedstawicielki.

Wszystkie kobiety wraz ze swym otoczeniem głosują przez oddanie kartki w Komisji Wyborczej z nazwiskami: PIETRASIEWICZ i DZISIEWSKA.

Kobiety głosują na Kobiety!

Więcej tego autora:

+ There are no comments

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.