Uroczystości w Ossowie

Rocznica bitwy pod Ossowem święcona będzie wyjątkowo podniośle, a mianowicie: w dniu 14 sierpnia odbędzie się uroczyste wprowadzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej do kapliczki nowowzniesionej na mogile poległych wraz z księdzem Ignacym Skorupką w pamiętnym dniu 14 sierpnia 1920 roku. Obraz ten poświęcony na Jasnej Górze przez generała OO. Paulinów znajduje się obecnie w kościele parafjalnym w Kobyłce, skąd dnia 14 sierpnia procesjonalnie przeniesiony zostanie i zainstalowany w kaplicy na mogile poległych.

Pochód z obrazem wyruszy w na dzielę 14 b. m. z kościoła w Kobyłce o godz. 3 popoł. Dn. 15 b. m. odbędzie się doroczny obchód. Wszystkich obywateli zaprasza do wzięcia udziału w oddaniu hołdu Bogarodzicy i uczczęnia wiekopomnej rocznicy “Cudu nad Wisłą” komitet, którego staraniem wzniesiono pomnik i kaplicę, a także założony park.

Wyjazd z Warszawy w dniu 14 b. m. z dworca Wileńskiego o g. 2 m. 30 do stacji Kobyłka, zaś 15 sierpnia o g. 8 m. 30 rano do tejże stacji Kobyłka, skąd dwa i pół kilometra drogi pieszej do Ossowa.

Kurjer Poranny
R. 56, 1932, no 224

Więcej tego autora:

+ There are no comments

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.