Sprostowanie urzędowe

W związku z zamieszczonym w Nr. 183 czasopisma „Robotnik” z dnia 23 maja 1934 r. artykułem p. t. „Bratnia pomoc i rodzinne rządy” na zasadzie art. 21 dekretu w przedmiocie tymczasowych przepisów prasowych z dn. 7.IT 1919 r. (Dz. Pr. 1919 r. N r. 14, poz. 186) proszę o zamieszczenie poniższego sprostowania:

Nieprawdą jest, że „gmina dostała się w ręce pana posła Kielaka przez osoby braci Dudzików”, natomiast prawdą jest, że poseł Kielak, jako mieszkaniec gminy Tłuszcz nie może wpływać na gospodarkę Zarządu gminy Międzyleś.

Nieprawdą jest, że w gminie Międzyleś funkcje kasjera i buchaltera sprawują dwaj bracia Stanisław i Feliks Dudzikowie, którzy pozatem sprawują funkcje wójta i sekretarza, natomiast prawdą, jest, że księgowość w gminie Międzyleś prowadzi pomocnik sekretarza Jan Przygoda, kasjerem zaś jest wójt gminy Międzyleś, Feliks Dudzik.

Prawdą jest, że Zarząd gminy Międzyleś wstrzymał wykonanie uchwały Rady gminnej w sprawie komisji rewizyjnej, lecz Wydział Powiatowy Radzymiński niezwłocznie po otrzymaniu tej wiadomości,
już w dniu 17 maja r. b. pismem Nr. II 9 zarządzenie Zarządu gminy, jako pozbawione podstawy prawnej unieważnił, a uchwalony przez Rade Gminną regulamin Komisji rewizyjnej zwrócił dla poprawienia i uzgodnienia go z obowiązującemi przepisami.

Za Komisarza Rządu
(M. Szyszyłowicz)
radca

Robotnik
centralny organ P.P.S. R.39 [i.e.40]
nr 250 = nr 5870
po konfiskacie nakład drugi

Więcej tego autora:

+ Nie ma komentarzy

Add yours

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.