Franciszek Kominek, ludowiec i peowiak z Turza
4 (1)

Mogłoby się wydawać, że historia Polski toczy się w Warszawie, Krakowie, czy innym podobnym miejscu. Dzisiaj zapraszamy Państwa do Turza, niewielkiej wsi pomiędzy Wołominem i Mińskiem Mazowieckim, bo także tam w czasach zaborów, I wojny światowej i dwudziestolecia międzywojennego rodziła i budowała się wolna Polska. Naszym bohaterem jest dzisiaj Franciszek Kominek, turzanin.

 1,192 odsłon,  1 odsłon dzisiaj

Oceń ten tekst
[Total: 1 Average: 4]

One thought on “Franciszek Kominek, ludowiec i peowiak z Turza<div class="yasr-vv-stars-title-container"><div class='yasr-stars-title yasr-rater-stars' id='yasr-visitor-votes-readonly-rater-46da43f06cb15' data-rating='4' data-rater-starsize='16' data-rater-postid='6857' data-rater-readonly='true' data-readonly-attribute='true' ></div><span class='yasr-stars-title-average'>4 (1)</span></div>

  1. Szanowny Paine Marcinie,

    Ja jestem wnuczka Franciszka Kominka i pragne Panu goraco podziekowac za zainteresowanie dzialalnoscia mojego dziadka. Moj brat i ja wiedzielismy troche o politycznej dzialalnosci dziadka przed wojna i w czasie okupacji, jakkolwiek same szczegoly tej dzialalnosci byly nam nieznane. Jestem wdzieczna, ze dzialalnosci mojego dziadka jest doceniona 50 lat po jego smierci.
    .

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Close